grywalizacja_zadanie3

Czy lubicie czytać wspólnie rymowanki? Wiersze z rymami? Jeśli tak, to może właśnie to jest zadanie specjalnie dla Was! Ułóżcie krótką rymowankę zachęcającą inne rodziny do przychodzenia do biblioteki i wypożyczania książek.

My już jedną ułożyliśmy: „W bibliotece książek wiele, wypożyczymy dwie, by wspólnie poczytać w niedzielę”.

Na Wasze propozycje rymowanek czekamy do niedzieli 14 października. Podajecie nam je w komentarzach do zadania.

Trzy najciekawsze tytuły otrzymają odpowiednio 10 (I miejsce), 7 (II miejsce) i 5 (III miejsce) punktów.

Najciekawsze rymowanki zostaną nagrodzone nie tylko punktami, ale także zostaną wydrukowane i ozdobią biblioteczne półki z książkami!

1. Mole 9 października 2018

Gdy chcesz mieć zadowolonych gości..

-sięgnij w bibliotece po kulinarne nowości!

2. KAFHA 11 października 2018

Zamiast zajadać smutki i troski.Jęczeć, że ci nudno jest.Weź rodzinkę do czytania i do biblioteki spiesz.

3. Czytelnik 13 października 2018

Z rodziną podobno najlepiej na zdjęciach się wychodzi, ale też i wtedy, kiedy po książki do biblioteki w Jabłonnie się chodzi.

4. MolKsiążkowy 14 października 2018

W bibliotece książek wiele, są to nasi przyjaciele. W każdej z nich jest przygód wiele, żeby było nam weselej.

5. marzenkus 14 października 2018

Za górami, za lasami

Biblioteka jest z książkami

Przygód na nas czeka tutaj wiele:

są zabawy, gry i przyjaciele.

Biegnij, biegnij szybko

tutaj znajdziesz wszystko!!!